repülés
40 év után új verzióban a Reptér Korda Györgytől!
Hatalmas meglepetéssel készült a Budapest Airport a retro slágerek szerelmesei és Korda György rajongói számára, egyben megünnepelve a járvány miatti utazási korlátozások enyhítését. A repülőtér üzemeltetője az ország egyik legelismertebb rendezőjének együttműködésével újraforgatta Korda György Reptér című dalának immár 40 éves videóklipjét!
A repülés kulisszatitkai a pilóta szemszögéből
A repülést emberek milliói tartják zavaró, kényelmetlen vagy akár lenyűgöző élménynek. Patrick Smith, a sokat látott pilóta - 14 évesen kezdett repülőórákat venni - azonban segít szétválasztani a tényeket a mítoszoktól, és mindent elárul, amit csak tudni szeretnénk a légi közlekedésről. A közel 400 oldal tartogat izgalmakat még így a földön maradva is! Mindezek mellett a repülés alapjait is érthetően elmagyarázza a szerző, és bepillantást nyerhetünk az utasszállítás és a légitársaságok izgalmas világába.
RepTár - egyedülálló repüléstörténeti múzeum Kelet - Európában
Szolnokon járva nagyon sok látnivalót és érdekességet fedezhetünk fel: az ország legmagasabb toronyháza, a Tiszavirág gyalogos- és kerékpáros híd a szolnoki Művésztelep vagy a Tisza Táncegyüttes mellett itt található a majd 6 hektáros RepTár, vagyis a Szolnoki Repülőmúzeum. Az élménypark bejárata egykoron a vasútállomás épülete volt.
Kényszerleszállás
A filmet az Oscar-díjas Robert Zemeckis (Forrest Gump, Számkivetett) rendezte, a további szerepekben John Goodman, Don Cheadle és Melissa Leo.
Légiforgalmi irányítók – a repülés szerelmesei
A légiforgalmi irányítók azok a férfiak és nők, akik minden idegszálukat megfeszítve, hatalmas nyomásnak és stressznek kitéve vezérlik a földről a több száz tonnás repülőgépeket. Munkájuk sikerén nap mint nap, ezrek élete múlik. Az Észhelyzet – Fejezetek a magyar légiforgalmi irányítás történetéből c. kötetben a magyar légiforgalmi irányítók egyik nagy öregje, Törőcsik József mesél nem kevés humorral a szakma kulisszatitkairól, a kiképzés hol fárasztó, hol összekovácsoló mindennapjairól, a sikerekről és azokról a pillanatnyi malőrökről is, amelyek akár végzetes katasztrófához is vezethettek volna. Megtudjuk, hogy a szocialista katonai vezetés olykor hajmeresztő helyzetekbe sodorta a magyar légiforgalmi irányítókat, és fény derül arra is, amit repülős körökben már régóta rebesgetnek: hogy mi okozhatta a Malév 1975-ös ferihegyi katasztrófáját…