XIII. VilágVeleje Fesztivál két helyszínen

A VilágVeleje Produkció immár 13 éve szervezi a legnagyobb évindító fesztivált, de a tizenharmadik alkalomra minden eddiginél nagyobb bulival várja a látogatókat! Január 14-én, szombaton egy éjszakán át a hazai élvonal legaktuálisabb produkciói, meglepetésekkel, vendégekkel! A helyszín ezúttal a SYMA Csarnok.

Az Intimtorna Illegál első koncertjét 2 éve adta a VilágVeleje Fesztiválon, így ez nekik a második születésnapi koncertjük, ami nem is lehetne aktuálisabb időpontban, hiszen ezen a napon tér vissza a banda Hollandiából, az Eurosonic Fesztiválról, ahol Európa egyik legrangosabb zenei díjának várományosaként ad koncertet a zenekar. Ha kihagyod a koncertjüket, akkor vágjál lyukat a kádba!
Az Irie Maffia rajongóknak kötelező a jelenlét, hiszen ez az utolsó téli koncert Sena ghánai utazása előtt! A zenekar meglepetéssel is készül a szuperkoncertre, AKKEZDET PHIAI-val közös dal csak itt lesz élőben látható és hallható!
A The Carbonfools sikereinek csúcsán hosszú kihagyás után ismét Budapesten! Fehér Balázsék nem véletlenül lettek ennyire sikeresek, hiszen koncertjeiken árad a pozitív energia, lehetetlen nem végigtáncolni a bulijaikat. A Brains zenekart sem kell bemutatni ma már senkinek, hiszen a 17 éve alakult banda az elmúlt időszakban sikert-sikerre halmozott. Koncertjeik rendre teltház előtt zajlanak, a hazai rádiók slágerlistáinak élén állnak a dalaik. Decemberben jelenik meg Refresh the Style című remix albumuk, amelyen több jó nevű, nemzetközileg ismert lemezlovas is dolgozott. A koncertek után DJ Bootsie pörgeti a lemezeket a fáradhatatlan gyülekezetnek.

A XIII. VilágVeleje Fesztivál másik helyszíne, csakúgy, mint az elmúlt években, a Gödör Klub, ahol január 19-22. között zajlanak majd a programok.

Január 19-én, csütörtökön underground színtérré változik a Gödör. Elsőként a szentendrei illetőségű Sajnos Batár énekli saját és más költők verseit, majd Müller Péter Sziámi és az Első Osztályú Vidéki Srácok fedőnév alatt a legjobb Sziámi dalok csendülnek fel. Természetesen a Balaton zenekar zárja az estét vendégek hosszú sorával. Belépő: 1000 Ft.

Másnap, január 20-án, pénteken elsőként az Indigó Utca négytagú formáció ad koncertet, ők fiatal koruk ellenére már komoly slágereket is magukénak tudhatnak. Zenéjük ügyesen kidolgozott, a koronát frappáns szófordulatokkal megtűzdelt szövegeik teszik fel hip-hop elemekkel bélelt számaikra. Utánuk a tavalyi év nagy visszatérője, a hiperkarma enged betekintést készülő új nagylemezük dalaiba. A hiperkarma után a 15. születésnapját ünneplő colorStar táncoltatja meg a hallgatóságot. A koncertek között a Tűzmadarak formáció látványos, perzselően tüzes performanszát tekinthetik meg a fesztiválozók. Belépő: 1800/2200 Ft

Január 21-én, szombaton mindannyiunk nagy örömére Hobo és Bandája lép fel, elhozva azokat az örök értékű Hobo Blues Band dalokat, amelyeket 20.000 ember hallgatott meg tavaly az arénában. A zenekar vendége Póka Egon lesz! Hobo koncertje után a Pál Utcai Fiúk következnek, régi és új dalokkal. A koncertek között a Zadam Társulat rövidke előadására kerül sor, majd a koncertek után Vida Tóni válogat jobbnál jobb zenékből. Belépő: 1800/2200 Ft

A fesztivál zárónapján, január 22-én, vasárnap a legfrissebb felfedezettek veszik birtokba a színpadot már délután hat órától. Zaphod, Bioberber, The Hated Tomorrow, Crescendo, Vasárnapi Gyerekek, Malacka és a Tahó, Tintás Barnes, Nulladik Változat, TV Manci, Szabad Európa Rádió, Wakachuka. Belépő: 500 Ft.
További információk: www.vilagveleje.hu

Értékelés: Nincs Átlag: 4 (1 szavazat)

Új hozzászólás beküldése

  • A webcímek és email címek automatikusan kattintható hivatkozásokká alakulnak.
  • A sorokat és bekezdéseket a rendszer automatikusan felismeri.
  • Engedélyezett HTML jelölők: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br> <p>
  • Minden email cím át lesz alakítva ember által olvasható módon, vagy (ha a JavaScript engedélyezett) ki lesz cserélve kattintható, de biztonságos hivatkozásra.

További információ a formázási lehetőségekről

CAPTCHA
A kérdés azt vizsgálja, hogy valós látogató, vagy robot szeretné az űrlapot beküldeni.
Kép CAPTCHA
Be kell írni a képen látható karaktereket.
Az űrlap beküldése a Mollom adatvédelmi irányelveinek elfogadását jelenti.