Találkozás kamaszkori önmagunkkal - múlt és jelen drámái

Magyar cím: 
Kamaszharc
Írta: 
Balatoni József

Dr. Horolovszky Tamás harmincegy éves jogtanácsos egy szerelmi szakítás után beköltözik élete első önálló lakásába. Kezébe kerül egy kopott kis doboz, rajta felirat: Emlékek. A dobozban a gimnáziumi ellenőrző könyvek mellett egy megsárgult füzetet talál – kamaszkori naplóját. Felüti, elkezdi olvasni, és nem győz csodálkozni. Ezt valóban ő írta? A kötetben megelevenedik hősünk kamszkorra, amely nagy hatással lesz jelen életére. Barátok, szerelmek és csalódások sora rajzólodik ki...változtathat-e rajta? El kell olvasni!

Ám a szembesülés kamaszkori énjével kérdések sorát indítja el benne. Másnap reggel beteget jelent, és párbeszédbe kezd egykori önmagával. Vajon mit tenne máshogy, mint akkor? És most mit kellene másképpen tennie, hogy ne egy önmagával és az életével elégedetlen, kiégett felnőtt találkozzon a hajdani fiatalemberrel? Hogy saját magára ismerjen. Dr. Horolovszky Tamás emlékezik, és újra él szerelmet, csalódást, barátságot… Melyik az igazi élete? Melyik az igazi énje?

A szerző nagyon aprólékosan mutatja be hősünk baráti és szerelmi kapcsolatait, sőt kiderül, hogy hősünknek hiányzik a legjobb barátja, igen ám de a jelenben már a tragédiákat nem lehet elkerülni....s, hogy mik ezek? Kiderül az igencsak szabadszájú de nagyon felnőttes könyvből!

Balatoni József, azaz Jocó bácsi, a televíziós vetélkedőből és a média különböző felületeiről jól ismert tetkós töritanár. Szakmai celebként már sokan találkoztak vele országszerte – írói pályáján azonban most indul el. A Kamaszharc, bár fikció, a tanárként nap mint nap megtapasztalt élethelyzeteket, azok tanulságait és olykor meglepő „megoldóképleteit” dolgozza fel.

Értékelés: Nincs Átlag: 5 (1 szavazat)